Łóżko zaburzone

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2017 08:52

W piątek wchodzi do kin film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" - najsłynniejszej polskiej ginekolog i seksuolog, która przełamała tabu w mówieniu o seksie. Z tej okazji eksperci wyjaśniają z jakimi problemami w łóżku borykają się dziś Polacy.

Łóżko zaburzone
Za niepowodzenia mają być winne stres, siedzący tryb życia i walka o władzę w związkach. Fot. Fotolia

Prof. Zbigniew Izdebski i prof. Zbigniew Lew-Starowicz, znani polscy seksuolodzy tłumaczą, że za czasów PRL wszyscy palili, więc papierosy były jedną z głównych przyczyn zaburzeń erekcji. Dzisiaj, według ich oceny, za problemy w łóżku - między innymi przedwczesny wytrysk i brak orgazmu - odpowiedzialny jest stres, siedzący tryb życia i walka o władzę w związkach.

Jak podkreśla prof. Izdebski zaburzenia erekcji to problem, z którym panowie od wielu lat pojawiają się w gabinetach seksuologów. Jednak jeszcze kilka lat temu z tym problemem zgłaszali się głównie starsi mężczyźni. Wówczas za ich problemy odpowiedzialna była głównie fizjologia. Obecnie do specjalistów zgłasza się coraz więcej młodych panów mających problem z erekcją. W tym wypadku jednak winę ponosi psychika.

Mimo, że problem jest tak powszechny wciąż z pomocy specjalistów korzysta jedynie 10 proc. chorych.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum