Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w oczach dziecka

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2011 10:20

SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe po raz pierwszy ogłasza ogólnopolski konkurs pod nazwą "Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka".

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w oczach dziecka
W warszawskiej bazie HEMS (Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego) 14 kwietnia ratownicy medyczni spotkają się z uczniami szkoły podstawowej. Dzieci będą miały okazję z bliska przyjrzeć się ich trudnej i odpowiedzialnej pracy, porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa, ale i
nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Główną atrakcją będzie prezentacja ratunkowego śmigłowca.

Spotkanie ma na celu zainaugurowanie konkursu plastycznego i zachęcenie dzieci do wzięcia w nim udziału. Rozstrzygnięcie wyników nastąpi w Dniu Dziecka, kiedy to zwycięzcom zostaną przyznane cenne nagrody rzeczowe.

Do udziału w konkursie „Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka” LPR zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5 -16 lat. Należy stworzyć pracę o tematyce związanej z działalnością Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przesłać ją wraz ze zgodą rodzica do siedziby Centrali SP ZOZ LPR przed 26 maja 2011 r.

Zwycięzcy zostaną zaproszeni do bazy HEMS w Warszawie. Tam 1 czerwca będą m.in. mieli okazję odbyć niezapomniany lot w symulatorze.

Więcej: www.lpr.com.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum