Łódzkie: organizują koncert na rzecz dziennikarza chorego na raka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2012 18:42

Koncert charytatywny na rzecz ciężko chorego wieloletniego dziennikarza Radia Łódź odbędzie się 2 lutego w Kutnowskim Domu Kultury. Krzysztof Michalski cierpi na jeden z najgroźniejszych nowotworów mózgu, a konieczna terapia nie jest refundowana przez NFZ.

Koncert będzie połączony z akcją edukacyjną na temat nowotworów mózgu, ich wykrywalności i sposobów leczenia. Wystąpią m.in. zespoły Alastar, Ghetto, Okay, a także Anna Gadt i Miłosz Wośko, Magdalena Ptaszyńska, Magdalena Komur oraz Paweł Wójcik. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie dziennikarza. Organizatorzy liczą na pomoc i solidarność nie tylko środowiska dziennikarskiego.

- Chcemy też prosić o wsparcie ludzi dobrej woli, zarówno przedstawicieli mediów jak i innych instytucji np. firm farmaceutycznych, którzy mogliby zrefundować część terapii - powiedziała w poniedziałek (23 stycznia) PAP dziennikarka Radia Łódź, Agata Zielińska.

Krzysztof Michalski do niedawna był dziennikarzem i kutnowskim korespondentem Radia Łódź, wcześniej także "Gazety Wyborczej". W latach 2006-2010 był członkiem zarządu PR Łódź.

Jesienią 2010 r. wykryto u niego glejaka wielopostaciowego; to jeden z najgroźniejszych nowotworów mózgu. Dziennikarz przeszedł już operację usunięcia guza i radioterapię. Obecnie jest poddawany chemioterapii, bo guz się odtworzył i jest nieoperacyjny. Potrzebne jest dalsze leczenie m.in. lekiem o nazwie avastin, który nie jest w Polsce zarejestrowany i NFZ nie refunduje terapii.

Krzysztof Michalski jest znanym i cenionym w Łódzkiem dziennikarzem, pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu Radiowego i Form Dokumentalnych w Kutnie. Był wielokrotnie nagradzany m.in. za zasługi dla miasta Kutna.

W ub. r. otrzymał od prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, minister kultury i dziedzictwa narodowego uhonorował go odznaką zasłużonego działacza kultury, a marszałek województwa kujawsko-pomorskiego medalem w uznaniu zasług w walce o niepodległość RP i prawa człowieka.

- Prosimy o pomoc dla Krzysztofa Michalskiego. Liczymy na dobre serce, pomoc i obecność na koncercie. Pamiętajmy, że każdy z nas, w każdej chwili może znaleźć się w podobnej sytuacji - powiedział Maciej Kierzkowski, dziennikarz muzyczny i organizator koncertu. 

Kolejny koncert ma zostać zorganizowany 24 lutego w studiu Radia Łódź. Wszelkich wpłat można dokonywać na numer konta: PKO BP I/O Kutno: Społeczna Fundacja Miasta Kutna 31 1020 3440 0000 7802 0063 0939 z dopiskiem "Krzysztof Michalski". 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum