Łódzkie: bliźniaki po porodzie miały prawie promil alkoholu we krwi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 października 2017 17:33

Bliźniaki, które urodziła pijana matka miały prawie promil alkoholu we krwi. Według lekarzy stan zdrowia niemowlaków jest stabilny - poinformowała w niedzielę (8 października) PAP rzeczniczka policji w Łódzkiem Joanna Kącka.

Łódzkie: bliźniaki po porodzie miały prawie promil alkoholu we krwi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak już pisaliśmy do zdarzenia doszło w Tomaszowie Mazowieckim z soboty na niedzielę (z 7 na 8 października). Do miejscowego szpitala - w trakcie porodu - przyjęta została 40-latka. Okazało się, że kobieta wcześniej spożyła znaczną ilość alkoholu, co - zdaniem lekarzy - bardzo utrudniało prawidłowy przebieg narodzin. Ostatecznie zdecydowano o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.

Kobieta urodziła bliźnięta, które są wcześniakami. Badania krwi wykazały w organizmie matki ponad 1,3 promila alkoholu.

Jak powiedziała Kącka, z kolei wyniki badania niemowlaków wykazały, że miały one prawie promil alkoholu we krwi. W sprawie przesłuchano już konkubenta kobiety. Czynności z nią mają być prowadzone po jej wytrzeźwieniu. Według policji, rodzina korzystała z pomocy opieki społecznej.

40-latce, która może odpowiedzieć za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Czytaj też: Łódzkie: miała 1,3 promila alkoholu w organizmie - urodziła bliźniaki

PAP - Jacek Walczak

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum