Łódź: zjazd małych pacjentów i ich rodzin - podopiecznych Fundacji "Krwinka"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 września 2013 21:12

Kilkaset osób, w tym byli i obecni podopieczni łódzkiej Fundacji "Krwinka", ich rodziny oraz personel medyczny z oddziałów onkologicznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. M. Konopnickiej, spotkało się w sobotę (28 września) w Łodzi na dorocznym 7. zjeździe pacjentów wyleczonych i w trakcie leczenia choroby nowotworowej.

Łódź: zjazd małych pacjentów i ich rodzin - podopiecznych Fundacji "Krwinka"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na spotkaniu, które odbyło się w Teatrze Powszechnym, były dzieci wyleczone z choroby nowotworowej, dorosłe osoby, a także rodziny z dziećmi, które są obecnie w trakcie leczenia m.in. w Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii USK nr 4. Nie zabrakło lekarzy i pielęgniarek z oddziałów onkologicznych łódzkiej kliniki, a także przedstawicieli władz miasta i województwa.

Jak podkreślają przedstawiciele "Krwinki", ciężko chore dzieci cierpiące z powodu nowotworów, oprócz skutecznych metod leczenia potrzebują wsparcia psychicznego, podobnie jak ich rodzice. Zdaniem prezes Fundacji Elżbiety Budny, takie cykliczne spotkania mają na celu udowodnienie, że choroba onkologiczna może być w pełni uleczalna, co ma ogromne znaczenie terapeutyczne.

- Wspólne dzielenie się doświadczeniami pomaga dzieciom, które są w trakcie leczenia i ich rodzinom, uwierzyć w pomyślne zakończenie kuracji. Wola zwycięstwa i nadzieja są niezwykle ważne w procesie leczenia dzieci chorych na raka - dodała Budny.

W części artystycznej dla podopiecznych "Krwinki" wystąpili: Zespół Teatru V6 oraz Rafał Brzozowski. Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Fundacja "Krwinka" powstała w 1996 r. w Łodzi z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Działa na terenie całego kraju.

Celem Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone. "Krwinka" znana jest m.in. z ogólnopolskiego programu "Dawca Szpiku" i akcji szczepień przeciwko wirusowi HPV, w ramach której w regionie łódzkim zaszczepiono już ponad 1300 dziewczynek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum