Łódź: zabieg przyszycia opuszka palca przedmiotem sporu

Autor: dzienniklodzki.pl/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2013 09:12

W czasie zabawy 9-letnia dziewczynka przycięła sobie prawą dłoń drzwiami. W efekcie straciła część opuszka z palca serdecznego. Wezwany na miejsce zdarzenia lekarz z zespołu ratownictwa medycznego Falck ocenił, że wystarczy nałożyć opatrunek. Dziecku podał także lek przeciwbólowy.

Łódź: zabieg przyszycia opuszka palca przedmiotem sporu
Nie zgodził się jednak na transport dziecka do szpitala. Tam kobieta pojechała na własny koszt. Chirurg z łęczyckiego szpitala podjął decyzję o transporcie dziewczynki do łódzkiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej. Lekarze przyszyli dziewczynce odcięty opuszek - relacjonuje "Dziennik Łódzki".

Kobieta złożyła doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza z zespołu ratownictwa medycznego Falck i zamierza walczyć o to, aby "lekarz zapłacił za postępowanie, które przyczyniło się do utraty zdrowia jej córki".

Spółka zaś wyjaśnia, iż będący w składzie ambulansu lekarz to specjalista chirurgii dziecięcej z 10-letnim stażem, będący również w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej. Zgodnie ze sztuką lekarską podjął decyzję o nieprzyszywaniu opuszka palca, pozostawiając palec do wygojenia poprzez ziarninowanie.

Więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum