Łódź: wyposażenie oddziału neurologii CZMP wymaga wymiany

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2018 15:07

Rodzice chorych dzieci zbierają na pościel, łóżka i artykuły szkolne z przeznaczeniem dla oddziału neurologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W sprawie stanu wyposażenia szpitala łódzcy radni piszą do ministra zdrowia apelując o doposażenie.

Fot. archiwum

Kilka dni temu na portalach społecznościowych pojawił się apel rodziców chorych dzieci, którzy zbierają na wyposażenie oddziału neurologii w "Matce Polce".

- Dzieci śpią na rozwalających się i zapadających łóżkach - brakuje pościeli, koców, poza tym artykułów szkolnych, kredek, malowanek, plastelin, farb, mazaków, bloków rysunkowych”.

Informacji towarzyszyły zdjęcia zdewastowanych łóżek. Akcję zorganizowali rodzice z fundacji Pomost Nadziei z Wieliczki, którzy alarmowali, że na oddziale nie ma nawet wystarczającej liczby termometrów, ciśnieniomierzy czy koszy na śmieci.

W szpitalu zapewniali, że nikt rodziców o wsparcie nie prosił. Jak przyznaje Ewa Kalinka-Warzocha, zastępca dyrektora w ICZMP, to nie jest zadanie rodziców, żeby wyposażać oddział i łatać braki, które rzeczywiście są. Szpital zgłosił zapotrzebowanie do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która już odpowiedziała i obiecała 200 łóżek oraz fotele do spania dla rodziców.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum