Łódź: wypadek drogowy z udziałem karetki pogotowia - przewożona pacjentka zmarła

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 września 2011 18:17

Co najmniej trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku z udziałem karetki pogotowia, do którego doszło w piątek (30 września) w centrum Łodzi. Jak poinformowała policja, ambulans zderzył się z samochodem osobowym.

Łódź: wypadek drogowy z udziałem karetki pogotowia - przewożona pacjentka zmarła
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Karetka jechała na sygnale i na czerwonym świetle wjechała na skrzyżowanie. Tam uderzyło w nią osobowe auto. Ambulans przewrócił się.

Jak poinformowano w łódzkim pogotowiu, najbardziej poszkodowana została pielęgniarka, którą z urazem kręgosłupa przewieziono do szpitala. Poszkodowany został również pacjent, który przewożony był karetką. Po niego przyjechał drugi ambulans i zabrał do szpitala. Obrażenia odniósł również lekarz. Kierowcom nic się nie stało; obaj byli trzeźwi

Z najnowszych informacji wynika, że 83-letnia pacjentka przewożona karetką zmarła.

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi Danuta Szymczykiewicz powiedziała, że pacjentki, która przewożona była do szpitala im. Biegańskiego z podejrzeniem zawału serca, mimo reanimacji nie udało się uratować.

Według policji, karetka pogotowia, którą prowadził 41-letni kierowca jechała na sygnale ulicą Piotrkowską. Na czerwonym świetle wjechała na skrzyżowanie z Alei Mickiewicza. - Tam uderzył w nią osobowy peugeot prowadzony przez 27-letniego łodzianina, który wjechał na skrzyżowanie przy zielonym świetle. W wyniku uderzenia ambulans przewrócił się na bok - powiedział Radosław Gwis z łódzkiej policji.

- Kobieta była w tak ciężkim stanie, że w karetce była reanimowana przez lekarza i pielęgniarkę. W związku z wypadkiem wysłana została druga karetka, która miała przewieźć pacjentkę do szpitala. Podczas jej przenoszenia zauważono zatrzymanie krążenia; podjęto czynności reanimacyjne, ale niestety pacjentka zmarła - relacjonowała Szymczykiewicz.

Policja bada okoliczności i przyczyny wypadku, który na kilka godzin spowodował duże utrudnienia w ruchu w centrum Łodzi.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum