Lódź: wskutek pożaru w Centrum Zdrowia Matki Polki ewakuowano 300 osób

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2021 10:01

40 strażaków gasi pożar w szachcie instalacyjnym w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sytuacja pożarowa jest już opanowana. Ze względu na duże zadymienie ewakuowano około 300 osób, w tym pacjentów i personel medyczny. Nikt nie został poszkodowany.

Lódź: wskutek pożaru w Centrum Zdrowia Matki Polki ewakuowano 300 osób
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki; FOT. PTWP

- Ogień pojawił się w szachcie z instalacyjną elektryczną w budynku Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Sytuacja została już opanowana przez pracujących na miejscu 40 strażaków. Obecnie trwa dogaszanie i oddymianie szpitalnych pomieszczeń - przekazał PAP rzecznik prasowy łódzkich strażaków mł. kpt. Łukasz Górczyński.

Nikt nie został poszkodowany, lecz z uwagi na duże zadymienie zostało ewakuowanych około 300 osób z czterech oddziałów, w tym m.in. kliniki ginekologii i położnictwa, patologii ciąży. Pacjentki i personel medyczny trafiły na sąsiednie oddziały szpitala, a pracownicy administracji są na zewnątrz budynku.

Akcja oddymiania może potrwać kilka godzin. Zdaniem strażaków z uwagi na umiejscowienie ognia, przyczyną jego wybuchu mogło być zwarcie instalacji eklektycznej.

Bartłomiej Pawlak (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum