Łódź: szpital broni pacjentów przed handlarzami "cudownych" leków

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 25 października 2010 15:05

Regionalny Ośrodek Onkologiczny przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi postanowił bronić pacjentów przed akwizytorami, którzy oferują różne specyfiki i zioła przeciwnowotworowe.

Łódź: szpital broni pacjentów przed handlarzami "cudownych" leków

Krążący po szpitalu naciągacze namawiają chorych na nowotwory do rezygnacji z konwencjonalnego leczenia i stosowania ich preparatów.

W szpitalu rozwieszono informacje z ostrzeżeniem o nieskuteczności i szkodliwości tego rodzaju cudownych preparatów. „Wszystkie leki, których skuteczność została sprawdzona, otrzymają Państwo w szpitalu, albo dostaną na nie receptę” – wyjaśnia dyrekcja szpitala i przestrzega przed naciągaczami.

Oferują oni najczęściej mieszanki ziołowe z Tybetu, Chin czy Bliskiego Wschodu, a dla chorych na nowotwory mają chińskie leki, które można kupić m.in. w Centrum Handlowym „Ptak” pod Łodzią albo w halach targowych w Rzgowie.

– Miałam dwóch pacjentów, którzy zrezygnowali z leczenia na rzecz leków paramedycznych. Doszło u nich do bardzo szybkiego rozwoju nowotworu i śmierci. Takie sytuacje pokazują, że jeśli nie wiemy, co jest w lekach, to nie powinniśmy ich stosować – przestrzega prof. Anna Płużańska, kierownik kliniki chemioterapii nowotworów w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym w Łodzi.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum