Łódź: student medycyny wyjeżdża do Kenii, zajmie się chorymi po udarach

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2017 21:30

Filip Urbaniak, student III roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, planuje zostać neurologiem. Marzy o współpracy z organizacją ''Lekarze bez granic''. Na razie jako jedyny student medycyny z Łodzi, razem z blisko 50 innymi z całego kraju wyjedzie w lipcu do Kenii w Afryce.

Łódź: student medycyny wyjeżdża do Kenii, zajmie się chorymi po udarach
Udary są w Kenii piątą najczęstszą przyczyną śmierci. Chorzy często zmagają się z ich skutkami do końca życia. Fot. Archiwum

Jak informuje Dziennik Łódzki, student spędzi miesiące swoich wakacji w kenijskim szpitalu, gdzie będzie rehabilitował pacjentów po udarach i z epilepsją.

Udary są w Kenii piątą najczęstszą przyczyną śmierci. Chorzy, którzy przeżyją udar, są okaleczeni na całe życie i nie mają zapewnionej odpowiedniej rehabilitacji. Dlatego Filip Urbaniak przygotował program pomocy takim pacjentom.

Oprócz neurologii, studenci zajmą się też opieką okołoporodową, leczeniem ortopedycznych wad wrodzonych, chorób wewnętrznych i pomocą stomatologiczną. Będą także uczyć tamtejszy personel i edukować młodzież w szkołach.

Wolontariusze wyjadą do szpitali misyjnych dzięki studenckiemu projektowi ''Leczymy z Misją'', zawiązanemu trzy lata temu. Razem ze studentami wylecą także lekarze specjaliści, którzy mają być wsparciem w początkowym etapie misji.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum