Łódź: startuje akcja szycia słoni dla dzieci po trudnych przeżyciach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2017 14:06

Uszyj i wyślij słonia na szczęście dla dziecka, któremu dzisiaj szczęścia brakuje - w taki sposób zachęca Fundacja "Słonie na balkonie" do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji wspierającej dzieci po traumatycznych przejściach.

Łódź: startuje akcja szycia słoni dla dzieci po trudnych przeżyciach
Fundacja opiekuje się dziećmi po traumatycznych przeżyciach Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Założycielka Fundacji Joanna Paduszyńska przypomina, że podopiecznymi fundacji są dzieci od 4. roku życia - byłych lub obecnych pacjentów oddziałów psychiatrycznych - które straciły rodziców w tragicznych okolicznościach, były świadkami przestępstw, ofiarami przemocy.

Słonie mają symbolizować życzenia siły, radości i szczęścia. - Nasi podopieczni przeżyli najgorsze rzeczy, jakie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, dlatego dzieci cierpią, czują się samotne, niewidzialne i nieważne. Ta akcja ma być sygnałem dla nich, że są ludzie, którzy dostrzegają i rozumieją ich problemy. Chcemy, aby każde z dzieci otrzymało swojego wyjątkowego słonia na szczęście - mówi Paduszyńska.

Akcji towarzyszy konkurs. Trzydzieści spośród nadesłanych do fundacji słoni trafi do finału. Internauci, głosując na profilu Fundacji w portalu społecznościowym, będą mogli wybrać zwycięzców. Autor maskotki, która zbierze najwięcej głosów, otrzyma maszynę do szycia od firmy Łucznik. Trzydzieści finałowych słoni zostanie wystawione na charytatywną aukcję w internecie w maju - tuż przed Dniem Dziecka.

Uszyte słonie należy wysyłać do 17 kwietnia na adres biura fundacji "Słonie na balkonie": ul. Piotrkowska 17 (klatka A), 90-407 Łódź.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum