×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: ruszyła akcja #baberkichallenge - zbiórka na rehabilitację wcześniaków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia08 sierpnia 2020 12:01

Z Łodzi w 100-kilometrową trasę wyruszyły w sobotę (8 sierpnia) kolarki z grupy BABERKI NA SZOSACH_CREATOBIKE, które pod hasłem #baberkichallenge będą zachęcać do zbierania pieniędzy na rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych. Baberki zachęcają do podjęcia wyzwania inne ekipy.

Łódź: ruszyła akcja #baberkichallenge - zbiórka na rehabilitację wcześniaków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad dwadzieścia kobiet w różnym wieku, które łączy rowerowa pasja i chęć pomagania, wyruszyło w sobotę rano sprzed siedziby Fundacji Kolorowy Świat w Łodzi, prowadzącej ośrodek Otulinka, oferujący bezpłatną i kompleksową opiekę dla dzieci przedwcześnie urodzonych oraz zagrożonych zaburzeniami rozwoju.

- Akcja polega na tym, że przejedziemy w sobotę 100 kilometrów na rowerach, jednocześnie zbierając pieniądze na rzecz Fundacji Kolorowy Świat, na funkcjonowanie ośrodka Otulinka. Znamy tę fundację, wiemy, czym się zajmuje i postanowiłyśmy połączyć naszą pasję rowerową z czymś dobrym - powiedziała przed startem jedna z Baberek Agnieszka Orzechowska.

Baberki wyruszyły z Łodzi w kierunku Głowna; do miasta powrócą natomiast przez teren Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Zaplanowały, że będzie to przejażdżka niezbyt szybkim tempem i trasę 100 km chcą pokonać w ciągu ok. 4 godzin.

- Dla nas najważniejsza będzie dziś jazda w grupie, pokazanie, że jesteśmy kobietami i się wspieramy - nie tylko na trasie, ale również w życiu - dodała Orzechowska.

Członkinie grupy będą zapraszać do podjęcia wyzwania inne grupy kolarskie. Chcą, aby o #baberkichallenge dowiedziało się jak najwięcej osób - tak, aby udało im się zebrać kwotę zapewniającą wcześniakom w Otulince kolejny rok bezpłatnej rehabilitacji. Przyświeca im też idea promocji kolarstwa wśród kobiet.

- Nasi podopieczni wymagają kompleksowej rehabilitacji, by uniknąć dożywotniej niepełnosprawności. Na stronie https://www.siepomaga.pl/baberkichallenge można dokonać dowolnej wpłaty - zachęcamy gorąco, nawet małe kwoty mogą nam pomóc. Wcześniaków rodzi się coraz więcej - już jedno na dziesięcioro dzieci przychodzi na świat przedwcześnie - wyjaśniła Anna Saletra z Fundacji Kolorowy Świat.

Przez trzy lata działania prowadzonej przez Fundację Otulinki z bezpłatnej i specjalistycznej opieki terapeutyczno-medycznej skorzystało już ponad 300 wcześniaków i ich rodzin. Opieką otaczane są noworodki zaraz po opuszczeniu oddziału neonatologicznego aż do ukończenia 4 miesiąca życia (wieku skorygowanego). Najmłodsi pacjenci korzystają z bezpłatnej terapii prowadzonej przez zespół specjalistów: lekarzy rehabilitacji, neurologopedów, fizjoterapeutów, a ich rodzice z wsparcia psychologicznego.

- Po wyjściu wcześniaka ze szpitala, gdzie dziecko ma zapewnioną specjalistyczną opiekę, rodzice właściwie zostają sami z problemem zapewnienia im odpowiedniej opieki. My jesteśmy z nimi tak długo, dopóki potrzebna jest rehabilitacja. Otulinka opiekuje się dziećmi do 4. miesiąca życia, ale jest u nas także przedszkole i szkoła, gdzie rehabilitacja jest kontynuowana - podkreśliła Saletra.(PAP)

Agnieszka Grzelak-Michałowska

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze