Łódź: ratownicy z Chełma najlepsi w kraju

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 29 września 2015 21:30

W zakończonych w niedzielę (27 września) Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Łodzi, najlepsza okazała się załoga z Chełma. Reprezentacja Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie pokonała 43 zespoły z całego kraju.

Łódź: ratownicy z Chełma najlepsi w kraju
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, na trzecim zespół z SP ZOZ Kolbuszowa - poinformowała Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, organizator imprezy.

Ratownicy brali udział w siedmiu symulowanych konkurencjach, które realistycznie odzwierciedlały prawdziwe akcje ratunkowe. Konkurencje rozegrane zostały na terenie Łodzi, w warunkach przypominających sytuacje zagrożenia z jakimi ratownicy spotykają się w codziennej pracy.

Wśród zadań była m.in. symulacja zdarzenia masowego opracowana na podstawie prawdziwych wydarzeń z 2007 roku, kiedy to w Finlandii jeden z uczniów zaczął strzelać do znajdujących się w szkole osób. Osiem osób wtedy zginęło a wiele zostało rannych. Ratownicy mieli za zadanie pospieszyć z pomocą licealistom rannym w zamachu terrorystycznym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum