Łódź: postulaty programowe lewicy, m.in. ws. zdrowia - 5 zł za leki na receptę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2019 20:42

Liderzy list KW SLD na wtorkowym spotkaniu z mediami przedstawili pierwsze postulaty programowe lewicy. Mówili m.in. o zdrowiu.

Łódź: postulaty programowe lewicy, m.in. ws. zdrowia - 5 zł za leki na receptę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Anita Sowińska - liderka listy w okręgu piotrkowskim - nr 10 - zwróciła uwagę, że obecnie wielu osób nie stać leki. Dlatego lewica proponuje, aby leki na receptę kosztowały 5 zł. Dodała, że ta propozycja obejmuje również m.in. aparaty słuchowe.

- Poprawimy też dostęp do służby zdrowia. Na lekarzy specjalistów będziemy czekać nie dłużej niż 30 dni. (...). Na ochronę zdrowia przeznaczymy 7,2 mld zł do 2024 roku. Zainwestujemy w zatrudnienie 50 tys. lekarzy w ciągu sześciu lat i również uwzględnimy lekarzy z zagranicy - wyliczała.

Lewica chce też zainwestować m.in. w cyfryzację usług medycznych i infrastrukturę medyczną.

Z kolei Paulina Matysiak ("jedynka" w okręgu sieradzkim - nr 11) odniosła się do tematu - praca. Jak mówiła, w programie lewicy jest "skończenie z obniżaniem wynagrodzeń podczas zwolnienia lekarskiego". Przypomniała, że obecnie chory pracownik otrzymuje jedynie 80 proc. wynagrodzenia.

- Chcemy wprowadzić pełną odpłatność. Nie może być tak, że pracownicy są karani za to, że wracają do zdrowia - zaznaczyła.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum