
Liderzy list KW SLD na wtorkowym spotkaniu z mediami przedstawili pierwsze postulaty programowe lewicy. Mówili m.in. o zdrowiu.
Anita Sowińska - liderka listy w okręgu piotrkowskim - nr 10 - zwróciła uwagę, że obecnie wielu osób nie stać leki. Dlatego lewica proponuje, aby leki na receptę kosztowały 5 zł. Dodała, że ta propozycja obejmuje również m.in. aparaty słuchowe.
- Poprawimy też dostęp do służby zdrowia. Na lekarzy specjalistów będziemy czekać nie dłużej niż 30 dni. (...). Na ochronę zdrowia przeznaczymy 7,2 mld zł do 2024 roku. Zainwestujemy w zatrudnienie 50 tys. lekarzy w ciągu sześciu lat i również uwzględnimy lekarzy z zagranicy - wyliczała.
Lewica chce też zainwestować m.in. w cyfryzację usług medycznych i infrastrukturę medyczną.
Z kolei Paulina Matysiak ("jedynka" w okręgu sieradzkim - nr 11) odniosła się do tematu - praca. Jak mówiła, w programie lewicy jest "skończenie z obniżaniem wynagrodzeń podczas zwolnienia lekarskiego". Przypomniała, że obecnie chory pracownik otrzymuje jedynie 80 proc. wynagrodzenia.
- Chcemy wprowadzić pełną odpłatność. Nie może być tak, że pracownicy są karani za to, że wracają do zdrowia - zaznaczyła.


CZYTAJ TAKŻE
POLECAMY
- 15:02 Rząd: nie planujemy szczepienia maturzystów ani przekładania matur
- 14:36 Wiemy, jak NFZ rozliczy dofinansowanie informatyzacji w podstawowej opiece
- 14:17 Jeszcze niedawno rak jajnika był uważany za chorobę śmiertelną. To już historia
- 14:05 Michał Dworczyk: nowa siatka punktów szczepień będzie odpowiadała rzeczywistym potrzebom
- 14:03 Nowak: NFZ przygotował mapę potrzeb szczepiennych w Polsce
- 13:41 Chiny przyznają, że ich szczepionki nie mają wysokiego wskaźnika ochrony
- 13:19 Eksperci z Niemiec: "niebezpieczeństwo czai się wewnątrz pomieszczeń"
- 12:59 Prof. Maksymowicz pod lupą resortu zdrowia. Chodzi o działalność naukową
- 12:33 Wojciech Andrusiewicz: sytuacja epidemiczna ustabilizowała się, ale nadal jest bardzo trudna
- 11:48 Niedzielski: luzowanie obostrzeń musi być ostrożne. Jakie kryteria są brane pod uwagę?
- 11:34 Andrzej Fall: wydaje się, że sytuacja się stabilizuje, konieczne potwierdzenie tej tendencji
- 10:59 MZ: więcej zgonów, zajętych łóżek i respiratorów
- 1 Koronawirus w Polsce: 2 586 647 potwierdzonych zakażeń, zmarło 58 481 pacjentów
- 2 Niedzielski: na ponad 5,5 mln zaszczepionych tylko 0.9 proc. miało wynik dodatni testu COVID-19
- 3 Paweł Grzesiowski: niektóre lokalne rekomendacje ws. szczepienia AstraZeneca to całkowity eksperyment
- 4 Dworczyk: na szczepienia zarejestrowało się już 64 tys. osób z rocznika 1962, jutro kolejny rocznik
- 5 Eksperci: karetki krążą z chorymi na COVID-19, bo ruch pacjentów jest źle zarządzany
- 6 Adam Niedzielski: w środę nowy komunikat dotyczący obostrzeń, nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie
- 7 Kardiochirurg: uważasz, że pandemia to bzdura? Zapraszam na oddział covidowy
- 8 Specjaliści: szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem COVID-19. Nie chodzi tylko o przeciwciała
- 9 Prezes KRF: opiekę pocovidową powinni prowadzić także fizjoterapeuci bez umów z NFZ
- 10 Dr Grzesiowski: dystrybucja szczepionek do punktów szczepień wymaga zmian
- 11 Będą nas szczepić tysiące fizjoterapeutów, diagnostów i farmaceutów
- 12 Krystyna Ptok: to nie łóżka, nie respiratory leczą pacjentów. Kadr brakuje dramatycznie
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych