Łódź: oddział toksykologiczny pęka w szwach

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2018 11:51

W ostatnich dniach do szpitali trafia coraz więcej ofiar dopalaczy. Oddziały, gdzie leczeni są tacy chorzy zaczynają sie przepełniać. Lekarze przestrzegają, że dopalacze są dużo bardziej szkodliwe niż “tradycyjne” narkotyki, mogą wywoływać chorobę psychiczną, np. schizofrenię.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Lekarze alarmują, że na rynku pojawił się nowy, nieznany dopalacz. Jest szczególnie niebezpieczny. Na Oddział Toksykologii Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi w ciągu ostatnich dwóch tygodniu trafiło 6 osób, które mogły zatruć się nową, nieznaną substancji.

Lekarze tłumaczą, że dopalacz atakuje układ oddechowy. Pacjenci wymagają respiratoroterapii trwającej nawet 4-5 dni. I nawet po odłączeniu od respiratora potrzebują odtrutki . U pacjentów po dopalaczach często diagnozowane jest uzależnienie plus choroba psychiczna, np. schizofrenia, którą wywołało zażywanie dopalaczy.

Lipiec był rekordowy pod względem przyjęć na łódzki oddział. Przyjęto 240 pacjentów na oddziale, z tego przeszło 100 to osoby po przyjęciu nowych substancji psychoaktywnych. To dwa razy więcej niż w poprzednich miesiącach.

Więcej: www.tokfm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum