Łódź: niepełnosprawny kolarz chce przejechać 3,8 tys. km

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2013 14:50

Niepełnosprawny kolarz z podłódzkich Pabianic Krzysztof Jarzębski zamierza w ciągu 14 dni przejechać przez kilka państw europejskich; do pokonania ma ok. 3,8 tys. km.

Krzysztof Jarzębski w przeszłości uprawiał dziesięciobój. W 1990 r. w wyniku choroby nowotworowej stracił obie nogi. Nie poddał się jednak. Jego pasją stało się ściganie na wózku inwalidzkim. W ten sposób pokonał trasę pierwszego maratonu, potem przejechał m.in. trasę z Łodzi do Warszawy.

W 2007 r. kupił hand-bike (wyczynowy, trójkołowy wózek napędzany siłą rąk) i na nim przejechał m.in. trasy Łódź - Londyn, Ateny - Warszawa. W sierpniu ub. roku pokonał trasę z Berlina do Łodzi.

We wtorek (9 kwietnia) tuż przed startem przyznał, że jeszcze nigdy w tak krótkim czasie nie pokonał tak długiej trasy. Dodał, że pracował dużo na siłowni i jest przekonany, że wyprawa zakończy się sukcesem.

Obecny na pożegnaniu kolarza wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski podziękował zawodnikowi "za hart ducha, determinację i chęć przełamywania barier". Jarzębski dodał, że rower jest dla niego życiem i gdyby nie ta pasja, nie wyleczyłby się z choroby nowotworowej.

Pierwszy etap jego wyprawy zakończy się w Opolu, następnie trasa będzie wiodła przez Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Belgię, Holandię, Niemcy i zakończy się w Polsce. Jarzębski chce pokonywać dziennie średnio 250 km.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum