Łódź: medyczny piknik dla genialnej młodzieży

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2009 20:42

Uniwersytet Medyczny w Łodzi gościł stypendystów Fundacji

Podopieczni fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia” to najzdolniejsza młodzież w wieku gimnazjalnym pochodząca z małych miast i wsi z terenu całej Polski.

Podczas spotkania goście mogli zasięgnąć fachowych porad pracowników Zakładu Kosmetologii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy makijażu i przygotowywania domowych kosmetyków z naturalnych produktów oraz indywidualne porady dotyczące pielęgnacji urody. Równie ciekawe dla odwiedzających okazało się spotkanie z pracownikami Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa, którzy przeprowadzali pomiar poziomu cukru, ciśnienia i BMI.

Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zorganizowanych przez Koło Medycyny Ratunkowej pokazach udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie osoby biorące udział w tych zajęciach otrzymały certyfikat uczestnictwa. W ręce młodzieży trafiło blisko 300 takich certyfikatów. Dodatkową atrakcję stanowił pokaz symulowanej akcji ratowniczej.

Stypendyści mogli obejrzeć wojskowy sprzęt medyczny, który udostępniło uczestnikom Centrum Szkolenia Wojskowych Służb Medycznych. Dla lubiących aktywnie spędzać czas Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przygotowało liczne gry i konkursy sportowe m.in.: wyścig w workach, przeciąganie liny oraz rozgrywki w koszykówkę i siatkówkę. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kreatywnego myślenia zorganizowane przez mgr Michała Okrasę - kierownika Akademickiego Biura Karier. W 1,5-godzinnych warsztatach udział wzięło 60 osób.

Goście mogli porozmawiać z przedstawicielami Samorządu Studenckiego oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni prezentowaną przez przedstawicieli Działu Rekrutacji. Uczestnicy pikniku zwiedzili też unikatowe w skali kraju Muzeum Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum