Łódź: kardiochirurg poleciał do Odessy ratować małą pacjentkę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2014 09:03

Prof. Jacek Moll, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, odpowiedział na apel ukraińskich lekarzy i wraz z synem poleciał do Odessy, by zoperować dziewczynkę z ciężką wadą serca.

Łódź: kardiochirurg poleciał do Odessy ratować małą pacjentkę

Jak podaje Gazeta Wyborcza, do prof. Molla z prośbą o pomoc zwrócił się jego kolega z Ukrainy, kardiochirurg Roman Lekan. Pacjentką miała być dziewczynka z hipoplazją lewego serca. Łódzki kardiochirurg postawił ukraińskim kolegom tylko jeden warunek. Przyjedzie z pomocnikiem - synem Maciejem Mollem, też kardiochirurgiem.

26 grudnia 2013 r. Jacek i Maciej Mollowie spakowali się, zabrali zestaw narzędzi chirurgicznych i następnego dnia prosto z lotniska pojechali do szpitala. Przed operacją dowiedzieli się, że ojciec dziecka jest narkomanem chorującym na AIDS. Dziecko nie ma badań, ale u matki wirusa HIV nie wykryto. Większość lekarzy nakłada dwie pary rękawiczek.

- W dwóch rękawiczkach operować serce, które jest wielkości pięści niemowlaka? To bez sensu. Jak zwykle założyłem jedną parę - wspomina prof. Moll.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum