Łódź: jest projekt przebudowy kliniki onkologii dziecięcej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2011 18:46

Pięć milionów zł kosztować ma przebudowa i wyposażenie jedynej w regionie łódzkim dziecięcej Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii szpitala im. Konopnickiej w Łodzi. Niestety, pieniędzy na tę inwestycję wciąż brakuje.

Łódź: jest projekt przebudowy kliniki onkologii dziecięcej
W zbiórce środków ma pomóc nowy projekt charytatywny Fundacji Krwinka – Honorowa Księga Przebudowy Kliniki.

– Głównym celem tego projektu jest zachęcenie dużych i średnich firm oraz osób prywatnych do wpłacania darowizn na rzecz przebudowy Kliniki. Te osoby lub instytucje, które wpłacą pieniądze na ten cel, znajdą się w tej księdze - powiedziała PAP Maria Kaczmarska z Fundacji Krwinka.

Projekt, który ruszy 15 marca, ma potrwać do końca sierpnia. Honorowa Księga Przebudowy Kliniki zostanie wydana w czterech egzemplarzach. Trzy z nich zostaną wręczone najhojniejszym darczyńcom; czwarta Księga zostanie umieszczona w honorowym miejscu w Klinice onkologii dziecięcej. Osoby, które postanowią wesprzeć przebudowę poprzez przekazanie 1 proc. podatku, zostaną uhonorowane na specjalnej stronie Honorowej Księgi.

Przedstawiciele Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi Krwinka, jak i lekarze ze szpitala, którzy od kilku miesięcy starają się zebrać środki na remont i modernizację kliniki onkologii dziecięcej podkreślają, że warunki hospitalizacji małych pacjentów są bardzo złe. Oddziały Kliniki nie spełniają norm unijnych i są mało przyjazne dla dzieci – są ciasne, a na jeden przypada tylko jedna łazienka.

Klinika przyjmuje rocznie ponad 4,5 tysiąca małych pacjentów z chorobami onkologicznymi. Specjaliści podkreślają, że odpowiednie warunki, w jakich dzieci są leczone często przez wiele miesięcy, mają istotny wpływ na przebieg terapii i jej efekty.

Zdaniem Kaczmarskiej, przebudowa Kliniki ma ruszyć jeszcze w tym roku, ale żeby było to możliwe, konieczne jest zebranie co najmniej dwóch milionów złotych. Nie potrafiła powiedzieć, ile pieniędzy już zebrano, ale – jej zdaniem – jest to mniej niż milion zł. Cała przebudowa wraz z nowym wyposażeniem Kliniki kosztować ma ok. pięciu mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum