Łódź: gruz ze szpitala podrzucano na prywatną działkę

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2011 12:32

Łodzianin znalazł na swojej działce kilka wywrotek gruzu. Okazało się, że pochodzi on z pobliskiego, remontowanego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Łódź: gruz ze szpitala podrzucano na prywatną działkę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Właściciel działki wśród gruzu znalazł m.in. wzór umowy między ICZMP w Łodzi i firmą Climatic, która remontuje szpitalu blok operacyjny. Natrafił też na stertę zielonych kafelków z sali operacyjnej szpitala. Zawiadomił policję - pisze Dziennik Łódzki.

Funkcjonariusze znaleźli w gruzowisku m.in. fakturę na zakup gaśnicy wystawioną dla spółki Climatic. Były tam również liczne druki wyjazdów służbowych dla pracowników tej firmy. Między zielonymi płytkami, kawałkami cegieł i płyt kartonowo-gipsowych były także podarte papiery z danymi innych firm.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dotarli do wszystkich firm, których dokumenty znaleziono na gruzowisku. Sprawdzają, jak doszło do tego, że szpitalny gruz został podrzucony na działkę kilkaset metrów od ICZMP. Nikt się do tego nie przyznaje.

Policja bada sprawę podrzucenia gruzu pod kątem wykroczenia, za które grozi grzywna. Sankcje karne grożą natomiast sprawcy za złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Wśród papierów w gruzowisku było dużo druków z personaliami i podpisami wielu różnych osób.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze