Łódź: do biblioteki wojewódzkiej trafiły książki dla słabowidzących i seniorów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2019 18:18

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi wzbogaciła swoje zbiory o kilkaset wydanych na nowo książek z dużą i czytelną czcionką. Ofertę przygotowano z myślą o osobach słabowidzących i starszych.

Łódź: do biblioteki wojewódzkiej trafiły książki dla słabowidzących i seniorów
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

O nowej propozycji dla mieszkańców Łodzi, mających problemy ze wzrokiem, poinformowała PAP Ewa Baranowska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. - Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników, nasza placówka kupiła wyjątkowe książki, drukowane dużą i czytelną czcionką - wyjaśniła.

Czcionka ma wielkość 14 punktów, co znacząco ułatwia czytanie słabowidzącym i seniorom. Nowy zbiór liczy około 800 pozycji wydanych w ramach projektów Duże Litery i Wielkie Litery. Książki mają większą czcionkę, skład i kontrast, dzięki czemu ułatwiają ich czytanie.

Wśród dostępnych w bibliotece książek przyjaznych oczom jest nie tylko beletrystyka, ale także literatura faktu. Są tam m.in. książki takich autorów, jak: Remigiusz Mróz, Monika Szwaja, Stephen King, Nora Roberts, Maria Nurowska, Katarzyna Puzyńska, Stanisław Grzesiuk, Michalina Wisłocka i wielu, wielu innych pisarzy.

Bartłomiej Pawlak (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum