Łódź: datek na budowę hospicjum zamiast kwiatów dla nauczycieli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2011 19:45

W ponad 40 łódzkich szkołach na zakończenie roku szkolnego nauczyciele zamiast tradycyjnych kwiatów mogli otrzymać od uczniów kartkę-cegiełkę. Dochód z akcji przeznaczony będzie na stworzenie stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Łodzi.

Łódź: datek na budowę hospicjum zamiast kwiatów dla nauczycieli
Wiadomo już, że, w ramach akcji "Szkoła Dobra", do nauczycieli trafiło niemal 1400 kartek. Projekt Fundacji Gajusz, przygotowany został wspólnie z Fundacją Anioły Filantropii. Do udziału w niej zgłosiło się ponad 40 szkół różnego typu - od podstawowych do ponadgimnazjalnych.

Z pierwszych wyliczeń organizatorów wynika, że rozprowadzono 1383 kartki-cegiełki (każda po 10 zł) co oznacza, że na konto budowy dziecięcego hospicjum wpłynęło niemal 14 tys. zł.

- To nie wszystko, bo wciąż czekamy na informacje z niektórych placówek. Myślimy, że jak na pierwszą tego typu akcję to jest bardzo dobry początek - powiedziała w środę (22 czerwca) Joanna Paduszyńska z Fundacji Gajusz.

Przedstawiciele fundacji podkreślają wiele pozytywnych reakcji ze strony nauczycieli.

- Niektórzy nauczyciele mówili nam, że kwiaty to nietrwały ślad pamięci, natomiast taka kartka, na której uczeń może napisać kilka słów do nauczyciela, stanowi dla nich pamiątkę, którą będą mieli znacznie dłużej niż kwiaty, które szybko więdną - dodała Paduszyńska.

Celem akcji jest zbiórka środków na remont budynku, w którym Fundacja Gajusz stworzy jedno z pierwszych w Polsce stacjonarne hospicjum dla osieroconych dzieci. Fundacja otrzymała od miasta budynek o powierzchni prawie 2 tys. m kw. przy ul. Dąbrowskiego, jednak wymaga on gruntownego remontu, adaptacji i wyposażenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum