Łódź: biegun zimna w ICZMP

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2012 19:50

Na parterze w pawilonie ginekologicznym Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki granica ciepła przebiega przez środek. Im bliżej Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych tym zimniej.

Po powrocie z weekendu pracownicy zastali w pomieszczeniach temperaturę 8 stopni. W toalecie zamarzła woda. Włączono dodatkowe grzejniki, ale niewiele to pomogło.

Na korytarzu znajdują się przemarznięte ciężarne z mężami. Jeden z nich chodzi nerwowo w kurtce, szaliku, rękawiczkach i czapce. Co jakiś czas zbliża ręce do promiennika umieszczonego nad drzwiami.

Jedna z pielęgniarek uszczelnia ramy okien grubymi warstwami ligniny. Jak stwierdził kierownik ds. technicznych szpitala, to skrzydło budynku ma wadę techniczną ocieplenia.

Dyrektor ICZMP prof. Przemysław Oszukowski także nie wie, dlaczego w tych pomieszczeniach jest tak zimno. Przyznaje, że nie zna szczegółów konstrukcyjnych gmachu. O dodatkowych grzejnikach nie ma jednak mowy, bo wysiądzie cała instalacja. Jest propozycja przeniesienia zakładu diagnostyki do gmachu pediatrii.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum