Łódź: 30-latka zmarła po zażyciu dopalaczy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2018 16:35

Łódzcy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 30-letniej kobiety, która zmarła prawdopodobnie po zażyciu dopalaczy. Lekarze uratowali jej kolegę. W tej sprawie zatrzymano dilera, który mógł sprzedać niebezpieczną dla zdrowia używkę.

Fot. archiwum

O dochodzeniu w sprawie śmierci kobiety, która z niewyjaśnionych przyczyn zmarła we wtorek w szpitalu przy ul. Północnej w Łodzi, poinformowała w piątek (27 lipca) rzeczniczka prasowa łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka.

Jak dodała, badając okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że śmierć mogła mieć związek z zatruciem tzw. dopalaczami.

- Kobieta wraz z trójką znajomych wybrała się na ul. Piotrkowską w Łodzi, gdzie razem z dwoma uczestnikami spotkania postanowili, że będą palić dopalacze. Wcześniej jeden z mężczyzn zakupił używkę niewiadomego pochodzenia w okolicach rynku na dzielnicy Górna - wyjaśniła.

Po zaciągnięciu się dymem, 30-letnia łodzianka i jej dwa lata starszy kolega stracili przytomność. Mimo szybkiej reakcji pogotowia ratunkowego i reanimacji kobieta zmarła. Jej towarzysz został odratowany przez lekarzy. Źle poczuł się także drugi z mężczyzn, który zapalił dopalacz, ale po pewnym czasie doszedł do siebie bez potrzeby interwencji medycznej.

Policjanci, badając sprawę, docierali do kolejnych świadków, co pozwoliło na zatrzymanie mężczyzny, który sprzedał niebezpieczną używkę.

- Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Łodzi. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli blisko 240 gramów substancji niewiadomego pochodzenia. Jak wynika ze wstępnych badań, część spośród nich stanowiły narkotyki - poinformowała mł. insp. Kącka.

Mężczyzna usłyszał zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policja przypomina, że dopalacze są obecnie jedną z najczęstszych przyczyn zatruć i zgonów wśród młodzieży. Ich zażycie ma bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, a leczenie zatruć jest bardzo utrudnione z uwagi na zmieniający się skład tych substancji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum