Łódź: 2 tysiące uczestników Business Run pobiegnie dla osób po amputacjach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2017 19:12

Dwa tysiące zawodników wystartuje w niedzielę w charytatywnym biegu Łódź Business Run. W ten sposób jego uczestnicy chcą pomóc osobom po amputacjach. Dochód z tegorocznej imprezy zostanie przeznaczony m.in. na zakup protez oraz rehabilitację.

Łódź: 2 tysiące uczestników Business Run pobiegnie dla osób po amputacjach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Już dziś wiadomo, że dzięki opłatom startowym i dobrowolnym wpłatom w ramach akcji "Pomagam bardziej" wsparcie trafi aż do 16 osób - poinformowali w czwartek organizatorzy niedzielnych zawodów w Łodzi, które w tym mieście mają być rekordowe, pod względem liczby uczestników i zebranych pieniędzy.

Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na zakup protez dla siedmiu podopiecznych stowarzyszenia Pierwszy Krok. Należą do niego osoby po amputacjach lub z wrodzonymi wadami narządów ruchu. Fundacja Poland Business Run, która organizuje bieg jednocześnie w ośmiu polskich miastach, zapewni im wysokiej jakości protezy oraz rehabilitację. Wsparcie trafi także do dziewięciu kobiet ze stowarzyszenia Amazonki. Kobiety po mastektomii pojadą na turnus rehabilitacyjny.

- Wierzymy, że dzięki naszej pomocy, a właściwie dzięki pomocy biegaczy zmienimy życia beneficjentów na lepsze. Tych nowych rekordów nie ustanowilibyśmy bez naszych ambasadorów. Mariusz Wlazły, Marek Plawgo, Krzysztof Kuchciak, Tomasz Wieszczycki, a także kluby Widzew i ŁKS pomogły nam w propagowaniu idei biegu. Podobnie jak Teatr Wielki z solistą Andrzejem Kostrzewskim na czele - podkreśliła Zuzanna Lewandowska z Łódź Business Run.

Charytatywny bieg biznesowy ma formę sztafety. W skład każdej z nich wchodzi pięć osób. Udział w zawodach biorą przede wszystkim zgłoszone przez firmy drużyny składające się z ich pracowników, rodzin i bliskich, ale są także reprezentanci instytucji kultury, samorządów i uczelni. W Łodzi do akcji włączyli się m.in. byli piłkarscy mistrzostwie Polski z Widzewem i ŁKS oraz inni wybitni sportowcy i artyści.

Uczestnicy zawodów rywalizują na trasie, ale także pod względem wpłacanych kwot. Środki na pomoc oprócz opłat startowych, pochodzą również dobrowolnych wpłat dokonywanych w towarzyszącej biegom akcji "Pomagam bardziej", a także z bezpośredniego wsparcia finansowego od sponsorów biegów.

- W Łodzi bieg rozrasta się błyskawicznie. Rok temu wzięło w nim udział 1300 osób, teraz zapisało się dwa tysiące i to tylko dlatego, że taki był limit ustalony przez organizatora. Chętnych było co najmniej 200 kolejnych osób - dodała Lewandowska.

Łódź Business Run to trzecia największa impreza biegowa w tym mieście, po Biegu Ulicą Piotrkowską i DOZ Maratonie Łódzkim. W niedzielę o godz. 10.30 sprzed Łódzkiego Domu Kultury wystartuje 400 sztafet. Biegacze pokonają 3,5 km trasę ulicami w ścisłym centrum miasta m.in. Piotrkowską, Sienkiewicza, Kilińskiego i Moniuszki. W związku z biegiem zmieni się organizacja ruchu w centrum Łodzi i trasy komunikacji miejskiej.

Do tej pory, w ciągu sześciu lat, w całej Polsce udało się pomóc 139 osobom.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum