"Lodołamacze": niepełnosprawność nie przeszkadza w osiąganiu celów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 września 2017 18:20

Niepełnosprawność nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów w życiu społecznym i zawodowym - mówiła w środę (27 września) podczas gali "Lodołamacze" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda. Możliwości edukacyjne osób z niepełnosprawnością są szerokie, ale poziom zatrudnienie zbyt niski - oceniła.

"Lodołamacze": niepełnosprawność nie przeszkadza w osiąganiu celów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konkurs dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami po raz trzeci odbywa się pod honorowym patronatem pierwszej damy.

Małżonka prezydenta podziękowała wszystkim, którzy pomagają osobom z niepełnosprawnościami, a w szczególności pracodawcom, którzy dają im zatrudnienie. - W ciągu ostatnich dwóch lat wiele razy spotykałam się z osobami niepełnosprawnymi, poznając ich problemy i potrzeby, stąd wiem, że o ile możliwości edukacji są dość szerokie, o tyle poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych pozostaje nadal zbyt niski - powiedziała.

Podkreśliła, że tym bardziej postawa laureatów zasługuje na szczególne uznanie ponieważ "umiejętnie i konsekwentnie kruszą lody obojętności wobec osób niepełnosprawnych". - Udowodniliście państwo, że niepełnosprawność absolutnie nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów tak w życiu społecznym, jak i zawodowym - powiedziała Kornhauser-Duda.

"Lodołamacze" to ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworząc coraz lepsze warunki pracy, prowadząc dobrą politykę personalną i pokazując, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem. "Lodołamacze" to również pracodawcy, którzy w swojej działalności wykraczają poza zakres obowiązków i w szczególny sposób dbają o zdrowie swoich pracowników. To również dziennikarze, którzy w swoich materiałach tworzą klimat sprzyjający zatrudnianiu niepełnosprawnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze