Lekarze znikną z reklam?

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2016 16:54

Dr Jerzy Jakubiszyn, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Opolu wskazuje, że lekarze nie życzą sobie, aby aktorzy ubrani w białe fartuchy udawali ich w reklamach.

Lekarze nie chcą, aby aktorzy ubrani w białe fartuchy udawali ich w reklamach Fot. Archiwum RZ

Prezes przypomina, że samorząd lekarski zwrócił się już do ministra zdrowia o zakazanie takich praktyk - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Dr Jakubiszyn zaznacza, że zdarza się jednak, iż pewne produkty reklamują prawdziwi lekarze.  I wyjaśnia, że lekarz nie może reklamować leku, ale nie dotyczy to suplementów diety i tzw. wyrobów medycznych.

W żadnej reklamie nie wystąpił na razie lekarz z województwa opolskiego, ale można było niedawno zobaczyć znaną opolską dietetyczkę Iwonę Wierzbicką, która zachęcała do stosowania pewnych witamin.

Wierzbicka przekonuje, że działała zgodnie ze swoim sumieniem: jako dietetyk kliniczny zaleca  również suplementy diety tym pacjentom, którzy ze względu na stan zdrowia ich potrzebują. Twierdzi, że miała też inne propozycje udziału w reklamie, ale odmówiła, by nie polecać czegoś, do czego nie jest przekonana.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum