Lekarze przypominają, że wentylatorów trzeba używać z głową

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2019 11:00

Zdaniem amerykańskich ekspertów wentylatory mogą mieć niekorzystny wpływ na organizm. Kiedy zbyt długo z nich korzystamy, wysuszają oczy, skórę, usta.

Lekarze przypominają, że wentylatorów trzeba używać z głową
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Bill Snook z Departamentu Zdrowia w Kansas City tłumaczy, że największy błąd, jaki popełniamy przy używaniu tego typu urządzeń, to ustawianie na siebie nawiewu.

Jak opisuje Łukasz Durajski, lekarz internista, wówczas bardzo szybko i bardzo mocno się wychładzamy, a skóra momentalnie zaczyna parować. Taki sprzęt w domu nie posłuży też alergikom, astmatykom i osobom cierpiących na katar sienny - na łopatkach może gromadzić kurz i rozdmuchiwać ten, który jest na przykład na meblach. Po nocy spędzonej przy wiatraku nawet zdrowa osoba może obudzić się z zatkanym nosem, może potem mieć infekcje.

Na dodatek silny strumień chłodnego powietrza może przyczynić się nawet do sztywności mięśni i skurczów - czytamy w tvn24.pl.

Bill Snook radzi, by dla ochłody brać zimne prysznice, przyjmować dużo płynów i robić zimne okłady, m.n. okolic karku, pach, pachwin.

Więcej: tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum