Lekarze opuszczą wyspy po Brexicie?

Autor: MojaWyspa/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2017 09:15

British Medical Association szacuje, że około 12 tysięcy wysoko wykwalifikowanych lekarzy może w ciągu najbliższych lat opuścić Wielką Brytanię, ponieważ czują się "coraz mniej mile widziani".

Lekarze opuszczą wyspy po Brexicie?
Średnio 2 na 5 lekarzy wyszkolonych w krajach europejskich, którzy pracują w UK rozważa wyjazd z Wlk. Brytanii spowodowany pośrednio referendum ws. Brexitu. Fot. Graham Richardson/Flickr (CC BY 2.0)

Średnio dwóch na pięciu lekarzy wyszkolonych w krajach europejskich, którzy pracują w UK rozważa wyjazd z Wielkiej Brytanii spowodowany pośrednio referendum w sprawie Brexitu. Jeśli taki scenariusz się sprawdzi, według British Medical Association dojdzie do prawdziwej katastrofy.

Ankieta BMA przeprowadzona była wśród blisko 2 tys. lekarzy pochodzących z krajów europejskich, którzy pracują na Wyspach. 42 proc. stwierdziło, że na skutek ubiegłorocznego referendum unijnego zamierzają wyjechać z UK. Pozostanie na Wyspach deklaruje zaledwie 26 proc., podczas gdy 23 proc. nie ma pewności.

Ankietowani lekarze pochodzą z krajów wchodzących w skład Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli strefy obejmującej państwa UE i EFTA, z wyjątkiem Szwajcarii.

Więcej: www.mojawyspa.co.uk

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum