Lekarze "odchorowują" stratę pacjenta

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2015 15:17

Lekarzowi nie udało się uratować 19-letniej pacjentki. Wyszedł przed szpital dać upust emocjom. Kolega zrobił mu zdjęcie i wrzucił do internetu.

Zdjęcie zamieścił w serwisie Reddit ratownik medyczny pracujący w szpitalu w Kalifornii. Widać na nim mężczyznę w białym fartuchu. Z pochyloną głową kuca, jedną ręką przytrzymując się murka szpitalnego parkingu. Choć zdjęcie jest niewyraźne, a lekarza widzimy tylko z tyłu, w jego geście wyraźnie widać rozpacz i bezsilność.

Autor zdjęcia opowiada, że lekarz chwilę wcześniej stracił 19-letnią pacjentkę. Jak wyjaśnia, chociaż w tej pracy zdarza się to często, zwykle traci się ludzi starych albo ciężko chorych. Tymczasem to był jeden z tych przypadków, które po prostu człowieka uderzają.

W jednym z komentarzy zamieszczonych pod zdjęciem wypowiada się lekarz.  Pisze "Wiem, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, ale jeśli chodzi o naszą pracę, nic nie jest trudniejsze niż moment, kiedy musimy powiedzieć komuś, że ktoś z ich rodzin, ktoś ukochany, nie żyje. Poradzę sobie z każdym przypadkiem, nie dawajcie mi tylko niespodziewanych zgonów".

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum