Lekarze o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i jej dyrygencie

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2012 20:11

Lekarze, autorytety medyczne opowiadają w Dzienniku Zachodnim o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i jej dyrygencie - Jerzym Owsiaku.

Dla prof. Mariana Zembali, dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu Jerzy Owsiak jest wielkim człowiekiem, który swoją akcją nie tylko znacząco wspiera polskich pacjentów i szpitale, ale przede wszystkim budzi w Polakach dobro. Prof. Zembala przyznaje „to taki supergość, który swoją postawą, wzorowym prowadzeniem swojej fundacji, przywraca wiarę w człowieka”.

Dr Grażyna Sobol, ordynator Kliniki Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach nazywa Jerzego Owsiaka „swoim wielkim przyjacielem”. Wspomina, jak na każde święta przysyła kartki z życzeniami, jak uwielbiają go dzieci i lekarze.

Dzięki fundacji Owsiaka górnośląski szpital otrzymał wiele wartościowego sprzętu, a oddział dr Sobol - np. pompy infuzyjne do podawania leków, nowoczesne USG i urządzenie do określania fenotypu białaczki.

Dr Maciej Ornowski, ordynator oddziału położniczego w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu mówi, że Owsiak fantastycznie uzupełnia działalność Ministerstwa Zdrowia. Dzieci ze szpitala, w którym pracuje dr Ornowski dostały od Orkiestry inkubatory, urządzenia z tzw. górnej półki: aparaty do mierzenia słuchu wraz z komputerowym oprzyrządowaniem. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum