Lekarze i farmaceuci na start, samochód-nagroda czeka!

Autor: BEX/Rynek Zdrowia • • 21 lipca 2009 11:56

13 września we Wrocławiu organizowany jest jeden z pięciu najbardziej prestiżowych maratonów. W jego 27. edycji pojawią się klasyfikacja

A to dlatego, że w tym roku głównym sponsorem jest (i przez 4 lata będzie) wrocławska firma farmaceutyczna Hasco-Lek. Dla farmaceuty i lekarza z najlepszym wynikiem sponsor ufundowała specjalne nagrody - telewizory LCD.

– Bliska jest nam idea aktywnego stylu życia, postanowiliśmy więc stworzyć specjalne kategorie dla farmaceutów i lekarzy. Na liście zgłoszonych do maratonu są już osoby z  tego środowiska, co bardzo nas cieszy. To znak, że osoby zawodowo zajmujące się ochroną zdrowia, same dają pacjentom przykład, jak dbać o dobrą kondycję – informuje Alicja Hamkało, rzecznik prasowy Hasco-Leku. – W najbliższym czasie farmaceuci i lekarze otrzymają specjalne zaproszenia do udziału w maratonie w niestandardowej formie ulotek-koszulek...

Główną nagrodą jest ford fiesta. Trafi do maratończyka, który pobije dotychczasowy rekord wrocławskiego maratonu: 2:13:28.  Uwaga! Jest szansa, że auto można wygrać niekoniecznie ustanawiając nowy rekord. Wystarczy, że nikt nie pobije starego. W takiej sytuacji nagroda główna zostanie... rozlosowana wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg. Wystarczy więc przebiec te 42 kilometry z haczykiem.

Nic dziwnego, że tegoroczny maraton zapowiada się, pod względem frekwencji, rekordowo.

– Zapisało się już ponad 1800 osób z 16 krajów i z każdym dniem przybywa chętnych – informuje Waldemar Biskup, dyrektor 27. Hasco-Lek Wrocław Maratonu. – Zgłoszenia przyjmujemy do 12 września, więc na pewno grono zawodników znacząco się powiększy.

Organizatorem maratonu jest Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Stowarzyszenie Maraton i Urząd Miejski Wrocławia. Patronat objął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum