Lekarze PPOZ życzą pielęgniarkom i położnym zadowolenia z pracy

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2016 12:55

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej - wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym - lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia złożyli życzenia sukcesów w pracy oraz satysfakcji z wyjątkowo odpowiedzialnej misji, jaką pełnią na rzecz pacjenta.

Lekarze życzą sukcesów i zadowolenia z pracy pielęgniarkom. Fot. Liz West/Flickr.com (CC BY 2.0)

Data 12 mają wybrana na to święto nie jest przypadkowa. Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

Dziś pielęgniarki i położne stanowią w Polsce jedną z najliczniejszych grup zawodowych, a praca jaką wykonują wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także wyjątkowego poświęcenia i oddania. O sukcesie w zawodzie decyduje profesjonalizm, wrażliwość, umiejętność współodczuwania oraz zrozumienia człowieka w jego cierpieniu.

W tym roku święto obchodzone jest pod hasłem: "Pielęgniarki są siłą na rzecz zmian, kluczowymi zasobami na rzecz zdrowia". Chodzi o zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne ludności na świecie oraz na rolę pielęgniarek i położnych, jaką pełnią w zapewnieniu dostępu do opieki medycznej oraz profilaktyki.

- Rola pielęgniarek i położnych jest nieoceniona w polskim systemie ochrony zdrowia. Często z ich inicjatywy prowadzone są kampanie edukacyjne oraz informacyjne. To one docierają do środowisk szkolnych, seniorów, niepełnosprawnych, obłożnie chorych oraz do tych wszystkich, którzy z różnych powodów mają ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej - stwierdza prezes PPOZ Bożena Janicka, .

- My, lekarze rodzinni, doceniamy ich wkład w opiekę nad pacjentem. Zawód pielęgniarki i położnej, czego świadkami jesteśmy na co dzień, to wyjątkowo odpowiedzialna misja. Chcielibyśmy, żeby została doceniona przez rządzących, a pielęgniarki i położne, żeby czerpały prawdziwą satysfakcję ze swojej pracy - dodaje. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum