Lekarz, senator Karczewski podczas rozmowy o koronawirusie: "jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora"

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 15 października 2020 16:49

Senator Stanisław Karczewski, lekarz, podczas rozmowy na antenie radia RMF FM o dramatycznej sytuacji związanej z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem zachęcał do budowania odporności na Covid-19, sięgając po polskie powiedzenie "jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora".

Lekarz, senator Karczewski podczas rozmowy o koronawirusie: "jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora"
Lekarz, senator Stanisław Karczewski: "jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora". Fot. PTWP

- Proponuję jabłka, nie tylko grójeckie, są niezwykle zdrowe - mówił senator Stanisław Karczewski, radząc Polakom jak nie dać się koronawirusowi.

Przypomniał, że "jest angielskie powiedzenie, które mówi, że jeśli zjemy jedno jabłko nie przychodzi się do doktora".  Sięgnął też do skarbnicy polskich powiedzeń:  - Polskie powiedzenie jest również  - jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora. Zachęcam.

Na pytanie prowadzącego program dziennikarza czy mówi serio, że metodą na koronawirusa mogą być jabłka grójeckie, zapewnił: - Ja polecam 2 jabłka, to będzie naprawdę wystarczające 20-30 deko.

Senator dodał też, że absolutnie nie zgadza się z narracją, że w spóźnionym czasie reaguje na epidemię - Absolutnie się z tym nie zgadzam. Rząd bardzo wnikliwie analizował i podjął decyzje. Mamy wystarczającą ilość respiratorów. Mamy wystarczającą ilość łóżek. Jesteśmy do tego przygotowani. Mamy problemy kadrowe, to też wiadomo - dodał w rozmowie z RMF FM.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum