Lekarz prezydenta USA: Trump cieszy się znakomitym zdrowiem, jest fanem coli light i fast foodów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2019 12:00

Donald Trump cieszy się znakomitym zdrowiem - brzmi komunikat głównego lekarza Białego Domu. Amerykański prezydent poddał się w piątek (9 lutego) w Waszyngtonie czterogodzinnym kontrolnym badaniom lekarskim.

Lekarz prezydenta USA: Trump cieszy się znakomitym zdrowiem, jest fanem coli light i fast foodów
Fot. Archiwum

- Jestem szczęśliwy, że mogę poinformować, iż prezydent USA jest zdrowy i mam nadzieję, że tak będzie przez całą jego kadencję - zakomunikował prezydencki lekarz Sean Conley.

Według niego Donald Trump nie pije alkoholu i nie pali papierosów, jest za to fanem coca-coli light oraz fast foodów.

Badania zostały wykonane w szpitalu wojskowym Walter Reed na przedmieściach Waszyngtonu. Lekarz podkreślił, że ani razu nie musiał użyć środka znieczulającego w celu przeprowadzenia kompleksowego przeglądu stanu zdrowia Donalda Trumpa.

- Prezydent jest zdolny do wykonywania swoich obowiązków i myślę, że tak pozostanie do końca kadencji, a nawet do końca kolejnej kadencji, jeśli zostanie ponownie wybrany - podkreślił Sean Conley - Ma dużo energii, wytrzymałości, co świadczy o tym, że ma znakomite geny. Jego serce pracuje wzorowo.

Jak podkreślił prezydencki lekarz, jedynym mankamentem w stanie zdrowia Donalda Trumpa jest jego lekka nadwaga. Prezydent, przy wzroście 190 cm, waży 108 kg, w związku z tym zalecony został mu zestaw ćwiczeń do zrzucenia zbędnych kilogramów. Według lekarza Trump powinien pozbyć się od 4 do 7 kg.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum