Lekarz pogotowia: znajdź w telewizorze Pana Jezusa, nie łap w kościele KORONAwirusa!

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2020 11:05

Macie realny wpływ na rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Przekonajcie swoich rodziców, dziadków i innych bliskich, aby w następną niedzielę nie szli do kościoła! - apeluje Robert Górski, lekarz pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze.

Ratownik medyczny zachęca, by w sytuacji zagrożenia koronawirusem, starsi ludzie zostali w domu; FOT. Arch. RZ

W filmie udostępnionym w mediach społecznościowych w piątek (13 marca) Robert Górski zachęca do niebrania udziału w mszach świętych w niedzielę, a wysłuchania ich w radio lub telewizji. Wskazuje, że relacja z Mszy Świętej będzie transmitowana w państwowych i prywatnych kanałach telewizyjnych i radiowych. Taką deklarację złożyły m.in. TVP, Polsat News i TVN24.

Przekonuje, że zwiększenie ilości mszy nie pomoże, a kościół to takie miejsce, w którym do zakażenia może dojść szczególnie łatwo. Ludzie siedzą blisko siebie, mijają się w kolejce do Komunii Świętej, przekazują sobie znak pokoju i gromadzą się tłumnie przy wyjściu – wymienia.

''Znacie pewnie historię ogniska rozprzestrzeniania się koronawirusa w Korei Południowej. W tym kraju kobieta z objawami infekcji brała udział w 2-godzinnym nabożeństwie i zaraziła kilkadziesiąt osób, które z kolei zaraziły swoich bliskich, znajomych i sąsiadów'' - pisze na swoim profilu, a jego przesłanie udostępniają m.in. portale poświęcone ratownictwu medycznemu.

Górski dodaje, że jego dziadkowie od kilku dni przebywają w domach i z nich nie wychodzą.

''Wraz z rodziną dostarczamy im niezbędne rzeczy i unikamy bezpośredniego kontaktu. Dziadkowie rozumieją powagę sytuację i w niedzielę nie idą do kościoła'' - zapewnia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum