Lekarskie duety zapozują do kalendarza na 2023 rok. "W profilaktyce nie ma miejsca na wstyd"

Autor: oprac. PW • Źródło: ŚIL, Rynek Zdrowia08 sierpnia 2022 19:30

Lekarze i lekarki zapozują do zdjęć ilustrujących kalendarz Śląskiej Izby Lekarskiej na 2023 r. promującego profilaktykę chorób kardiologicznych. To już trzecia edycja kalendarza wydawanego w szczytnym celu przez Izbę.

Lekarskie duety zapozują do kalendarza na 2023 rok. "W profilaktyce nie ma miejsca na wstyd"
Twarzą pierwszego kalendarza została doktor Ewa Bogacka - Konik. Fot. ŚIL
  • Śląska Izba Lekarska już po raz trzeci zorganizuje sesję zdjęciową do kalendarza promującego profilaktykę. Do artystycznych zdjęć zapozują tym razem lekarskie duety. Sesja odbędzie się 9 sierpnia
  • Wcześniej śląskie lekarki i lekarze stawali przed obiektywem, by wspierać akcję profilaktyki chorób onkologiczych
  • Twarzą pierwszego kalendarza została doktor Ewa Bogacka - Konik, która w ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Urodziła

Kalendarz na 2023 rok. Lekarskie duety - razem profilaktycznie

Przed artystycznym obiektywem twórców kalendarza na 2023 r. Śląskiej Izby Lekarskiej staną tym razem lekarskie pary.

- Naszym celem jest zachęcenie do kardiologicznych badań profilaktycznych, poprzez pokazanie niezwykłych lekarskich duetów – par, które dzielą się swoimi obowiązkami w życiu zawodowym czy prywatnym, zależy im na sobie, troszczą się o siebie nawzajem - mówi Alicja van der Coghen, rzecznik prasowy Śląskiej Izby Lekarskiej.

Lekarze kolejny raz wyjdą ze swojej strefy komfortu. W subtelny sposób pokażą swoje ciała i zdecydowanie podkreślą, że w profilaktyce nie ma miejsca na wstyd.

Kalendarz będzie promował profilaktykę i pełnił rolę edukacyjną.

Sesja fotograficzna z udziałem lekarskich duetów zostanie przeprowadzona we wtorek (9 sierpnia ) w Bytomiu, w studiu Unicorn. Partnerami projektu są: Fundacja NU-MED I TU INTER POLSKA S.A.

Z raportu GUS „Trwanie życia w 2020 roku” wynika, że Polacy najczęściej umierają na choroby układu krążenia, które odpowiadają za prawie 40 proc. zgonów. Od 1992 r. ich udział w ogólnej liczbie zgonów obniża się. Wpłynęła na to głównie redukcja czynników ryzyka: obniżenie średniego stężenia cholesterolu we krwi, mniejsza powszechność palenia wśród mężczyzn, zmniejszenie się średnich wartości ciśnienia tętniczego wśród kobiet.

Kalendarz Śląskiej Izby Lekarskiej na 2023 rok wspierający profilaktykę będzie trzecim takim projektem Izby.

Lekarki i lekarze w szczytnym celu pozowali już dwukrotnie

W kalendarzu na 2021 rok 12 odważnych lekarek zrzeszonych w Śląskiej Izbie Lekarskiej wsparło swoim wizerunkiem akcję charytatywną, której celem jest promowanie profilaktyki chorób kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób onkologicznych.

Twarzą kalendarza została doktor Ewa Bogacka - Konik, która w ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Urodziła. Dziś jest po mastektomii. Pozując do fotografii, chciała zwrócić uwagę na to, jak ważne i cenne jest badanie USG piersi w okresie ciąży.

Do kalendarza ŚIL na 2022 r. zapozowali lekarze zrzeszeni w Śląskiej Izby Lekarskiej. Ich artystyczne zdjęcia promowały profilaktykę męskich chorób onkologicznych. 12 lekarzy różnych specjalizacji zdecydowało się wesprzeć swoim wizerunkiem ten projekt, by każdego dnia przypominać o potrzebie profilaktycznych badań, które mogą wykryć w porę nowotwory prostaty, jąder, pęcherza moczowego, jelita grubego i płuc u mężczyzn.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum