Leczą uzależnienie od kryptowalut. To choroba?

Autor: londynek.net/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2018 15:28

Szkocka klinika Castle Craig Hospital w Peeblesshire, która realizuje od dawna programy odwykowe dla alkoholików i narkomanów, wprowadziła leczenie osób uzależnionych od operacji kryptowalutami.

Handlowanie elektronicznymi walutami lub aktywami jak bitcoin może się przerodzić w behawioralne uzależnienie - uważają eksperci. Fot. Antana/Flickr(CC BY-SA 2.0)

W klinice podczas leczenia uzależnienia od kryptowalut stosowane są takie techniki jak w przypadku terapii opracowanej dla hazardzistów.

Handlowanie elektronicznymi walutami lub aktywami jak bitcoin może się przerodzić w behawioralne uzależnienie. Niektórzy z użytkowników obsesyjnie śledzą zmieniające się z minuty na minutę ceny - przekonują eksperci.

- Nie istnieją dane dotyczące liczby ludzi uzależnionych od kryptowalut, ale na świecie zaangażowanych jest w handel 13 mln. Wysokie ryzyko i wpływowy rynek pociągają hazardzistów. Dają im ekscytację oraz ucieczkę od rzeczywistości - tłumaczy Chris Burn, terapeuta Castle Craig Hospital, którego cytuje portal londynek.net.

Pierwszym etapem leczenia jest terapia grupowa - słuchanie i dzielenie się historią życia.

Więcej: londynek.net

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum