Latos: we wtorek posiedzenie Komisji Zdrowia w sprawie szczepień na COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2021 15:06

Szef sejmowej komisji zdrowia poseł Tomasz Latos (PiS) zapowiedział zwołanie posiedzenia na wtorek. Jej członkowie mają się zająć sprawą szczepień na COVID-19. Poinformował o tym w niedzielę na Twitterze.

Latos: we wtorek posiedzenie Komisji Zdrowia w sprawie szczepień na COVID-19
Tomasz Latos (PiS). Fot. PTWP

"Jestem po rozmowie z Panią Marszałek Elżbietą Witek. Jutro wystąpię z prośbą o zwołanie na wtorek Komisji Zdrowia w sprawie szczepień na COVID-19" - napisał na Twitterze.

Także przewodniczący kluby KO Cezary Tomczyk chce zwołania posiedzenia komisji zdrowia. - Jutro składamy wniosek o zwołanie nadzwyczajnej komisji zdrowia, żeby dowiedzieć się, kto z osób publicznych został zaszczepiony, bo to jest absolutny skandal, jeżeli ktoś zrobił to poza kolejką, ale taż żeby dowiedzieć się, jak będzie wyglądał system szczepień w Polsce. Kiedy będzie to system powszechny, kiedy normalni ludzie będą mogli się zaszczepić - powiedział poseł Tomczyk w TVN 24.

W minioną niedzielę rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia. Termin zapisów na szczepienia w grupie zero został przedłużony do 14 stycznia. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

Warszawski Uniwersytet Medyczny informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum