Kukiz o szczepieniach lekarzy-polityków: skoro zostali potraktowani jak personel medyczny - to w kitle

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2020 15:37

Przed kamerami zaszczepili się lekarze-politycy, czyli Stanisław Karczewski, Tomasz Grodzki i Władysław Kosiniak-Kamysz. Rozumiem, że zostali potraktowani jako "personel medyczny". Skoro tak, to w kitle i do roboty! Do szpitali leczyć covidovców - napisał lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz o szczepieniach lekarzy-polityków: skoro zostali potraktowani jak personel medyczny - to w kitle
lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Fot. Twitter.com/Kukiz15

Lider Kukiz'15 odniósł się w mediach społecznościowych do publicznych szczepień lekarzy-polityków. Takie szczepienia odbyły się w środę m.in. z udziałem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego czy lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

We wpisie muzyk rozpoczął od przywołania wcześniejszych deklaracji polityków. "18 listopada rząd ogłosił, że (cytuję) w pierwszej kolejności możliwość szczepienia na COVID-19 będzie miał personel medyczny, następnie seniorzy" - przypomniał Kukiz.

"Wczoraj przed kamerami w pierwszej kolejności zaszczepili się lekarze-politycy czyli Karczewski, Grodzki i Kosiniak-Kamysz. Rozumiem, że szczepionki dostali przed innymi, bo zostali potraktowani jako personel medyczny. Skoro tak, to w kitle i do roboty! Do szpitali leczyć covidovców. I niech to koniecznie pokażą w telewizji" - napisał.

Odpowiedział mu m.in. były rzecznik PSL, a obecnie wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Jakub Stefaniak. "Pawełku ostygnij, dobrze wiesz, że W. Kosiniak-Kamysz jest od lat zaangażowany w Stowarzyszeniu Wolontariatu św. Eliasza, prowadzonego przez Ojców Karmelitów w Krakowie. Ty nie musisz ubierać go w kitel" - napisał. "PS. Szczepionek wystarczy dla wszystkich... radzę tylko na jakiś czas przed odstawić ewentualne inne substancje ... żeby wstrząsu nie było" - dodał Stefaniak.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Pierwsze szczepienia wykonano w niedzielę 27 grudnia.

Od marca, kiedy wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa, zakażenie potwierdzono u 1 281 414 osób, z których 28 019 zmarło. 

PAP - Grzegorz Bruszewski

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum