Kujawsko-Pomorskie: komputery dla niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2011 13:38

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, w ramach projektu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, przekaże 8550 zestawów komputerowych z dostępem do internetu osobom niepełnosprawnym i znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Kujawsko-Pomorskie: komputery dla niepełnosprawnych
W br. zostanie rozdysponowanych 3500 zestawów komputerowych, a za rok – 5050.

– Jesteśmy krajowym liderem, jeśli chodzi o tego typu inicjatywy. Komputer z dostępem do internetu to obecnie medium likwidujące bariery. Za jego pośrednictwem zdobywamy pracę, uczymy się, rozwijamy zainteresowania – podkreślił w środę (30 marca) marszałek województwa Piotr Całbecki.

Na realizację przedsięwzięcia K-PUW wyda w tym roku 25,7 mln zł, a w przyszłym roku 50 mln zł. Środki głównie pochodzić będą z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (85 proc.). Reszta zostanie sfinansowana z budżetu województwa.

Zestawy komputerowe trafią przede wszystkim do niepełnosprawnych, ale również studentów i uczniów z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Projekt przewiduje przekazanie komputerów z oprogramowaniem, zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu przez rok, instalację i serwis sprzętu, przeprowadzenie szkoleń i ubezpieczenie sprzętu.

Partnerami programu są samorządy lokalne, które pomogą w rekrutacji osób, którym zostanie udzielone wsparcie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum