Które miasta mają najczystsze powietrze?

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorządowy.pl/Rynek Zdrowia   • 22 września 2014 16:29

W Koszalinie wartość wskaźnika średniego narażenia na pył PM2,5 w roku 2013 [g/m] wynosiła 11. W Krakowie było to aż 37, a na Górnym Śląsku 34.

Które miasta mają najczystsze powietrze?

Ukazało się obwieszczenie ministra środowiska w sprawie wykazu miast o liczbie mieszkańców większej niż 100 tysięcy i aglomeracji, w których wartość wskaźnika średniego narażenia przekracza wartość pułapu stężenia ekspozycji, oraz wykazu miast o liczbie mieszkańców większej niż 100 tysięcy i aglomeracji, w których wartość wskaźnika średniego natężenia nie przekracza wartości pułapu stężenia ekspozycji.

Wykaz podaje wartość wskaźnika średniego narażenia na pył PM2,5 dla roku 2013 [µg/m].

Najbardziej zanieczyszczone powietrze ma aglomeracja krakowska, gdzie wskaźnik wynosi 37 [µg/m]. W aglomeracji górnośląskiej jest to 34, podobnie w Bielski-Białej. W aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej i Częstochowie wskaźnik osiągnął poziom 32.

Na drugim biegunie znajduje się Koszalin, gdzie wartość wskaźnika średniego narażenia na pył wynosi 11. Wśród aglomeracji najczystszym powietrzem może się pochwalić szczecińska gdzie wskaźnik wynosi 15.

Więcej: www.portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum