Księżna Kate w izolacji przez koronawirusa. Miała kontakt z osobą zakażoną

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP05 lipca 2021 12:50

Księżna Cambridge, Kate Middleton, przebywa w izolacji. Pałac Kensington wyjaśnił, że żona księcia Williama miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Księżna Kate przebywa w izolacji. Miała kontakt z osobą zakażoną/Fot. Shutterstock
  • Księżna Kate izoluje się z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem 
  • W związku z tym odwołała udział we wszystkich zaplanowanych na najbliższe dni wydarzeniach
  • Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, księżna czuje się dobrze i nie odczuwa żadnych objawów

Księżna Kate w izolacji przez koronawirusa

- W zeszłym tygodniu księżna Cambridge miała kontakt z kimś, kto następnie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Jej Królewska Wysokość nie doświadcza żadnych objawów, ale postępuje zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi rządowymi i izoluje się w domu - oświadczył rzecznik Pałacu Kensington.

- Księżna Cambridge miała kontakt z kimś, kto następnie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Jej Królewska Wysokość nie doświadcza żadnych objawów, ale postępuje zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi rządowymi i izoluje się w domu - podał rzecznik Pałacu Kensington.

W poniedziałek księżna Kate wraz z mężem miała wziąć udział w nabożeństwie dziękczynnym w katedrze św. Pawła w Londynie z okazji 73. rocznicy powstania publicznej służby zdrowia NHS, a także w przyjęciu w ogrodach Pałacu Buckingham dla jej pracowników, podczas którego rodzina królewska podziękuje służbie zdrowia za jej zaangażowanie w walkę z pandemią koronawirusa.

Pod koniec maja księżna Kate otrzymała pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. 

Księżna aktywna mimo pandemii

Przypomnijmy, księżna Kate mimo niesprzyjających warunków, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w wielu ważnych dla brytyjskiej rodziny królewskiej wydarzeniach. Księżna Cambridge cały czas skupiała się na niesieniu pomocy osobom chorym. 

Gdy liczba zachorowań zaczęła spadać, wówczas razem z mężem wrócili do pełni obowiązków i zaczęli pojawiać się osobiście przy wielu okazjach. Niestety, podczas jednego z takich spotkań doszło do kontaktu księżnej Kate z osobą zakażoną.

Wiadomo, że w Wielkiej Brytanii za szybki wzrost zakażeń odpowiada wariant Delta. Według różnych źródeł wariant Delta jest 40-60 proc. bardziej zaraźliwy niż dotychczas dominujący na Wyspach wariant Alfa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum