Krystyna Bochenek patronką Centrum Kultury Katowic

Autor: RR, Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2010 11:24

Katowiccy radni uznali, że nazwanie jednej z najważniejszych w mieście i regionie instytucji kultury imieniem tragicznie zmarłej senator będzie najlepszą formą uczczenia jej pamięci.

Taką Krystynę Bochenek zapamiętaliśmy.

Krystyna Bochenek patronować będzie Centrum Kultury Katowic.

Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek powstanie formalnie 1 lipca z połączenia dwóch katowickich instytucji: Górnośląskiego Centrum Kultury (GCK) i Estrady Śląskiej. Obydwie współpracowały z Krystyną Bochenek przy jej przedsięwzięciach. W Górnośląskim Centrum Kultury odbywały się organizowane przez nią Dyktanda, a Estrada Śląska była zaangażowana organizacyjnie w wiele zainicjowanych przez tragicznie zmarłą akcji.

CKK swoją siedzibę będzie miało przy placu Sejmu Śląskiego - w gmachu, w którym znajduje się Górnośląskie Centrum Kultury.

Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Forajter powiedział rynkowi zdrowia pl., że sprawa uhonorowania Krystyny Bochenek była od początku oczywista. – Nie było tylko jasne kiedy i w jaki sposób tego dokonać. Myślę, że nazwanie Centrum Kultury Katowice jej imieniem było najlepszą formą upamiętnienia. Nadanie nowej instytucji imienia Krystyny Bochenek pozwoli mieszkańcom zachować ją w pamięci oraz uhonoruje akcje, które organizowała.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum