Kropiwnicki: "fałszywe zwolnienia lekarskie" to demoralizowanie narodu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2019 18:14

Niedopuszczalne jest, żeby pracownicy policji, sądów, prokuratury, a także nauczyciele oraz lekarze, którzy wystawiają "fałszywe zwolnienia lekarskie", uczestniczyli w procesie demoralizacji naszego narodu - ocenił członek RPP Jerzy Kropiwnicki. - Zdecydowanie mi się to nie podoba - dodał.

Kropiwnicki: "fałszywe zwolnienia lekarskie" to demoralizowanie narodu
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

"Państwo wiecie, że zaczynałem swoją karierę publiczną, jako związkowiec. I tych sympatii, tak się do końca przecież nie wyzbyłem. Natomiast to, co mnie denerwuje; proszę państwa ja odsiedziałem swoje za to, że walczyłem o prawo do legalnego strajku w Polsce, ale nie o prawo oszukiwania, przy pomocy zwolnień lekarskich i uczenia moich wnuków cwaniactwa, przez nauczycieli, którzy sobie idą na zwolnienie, fałszywe zwolnienie lekarskie. Tu jest granica mojej tolerancji - powiedział na środowej (9 stycznia) konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej Kropiwnicki.

Jak dodał, nie ukrywa, że to powoduje, iż jest "głęboko sfrustrowany tą sytuacją".

- Policja, pracownicy sądów, pracownicy prokuratury - niedopuszczalne, żeby w tych zawodach - i jeszcze do tego nauczyciele oraz ci lekarze, którzy takie świadectwa wystawiają - żeby uczestniczyli w procesie demoralizacji - powiem górnolotnie - naszego narodu. A w szczególności można powiedzieć demoralizacji moich wnuków. Zdecydowanie mi się to nie podoba - powiedział. 

Jerzy Kropiwnicki był m.in. ministrem pracy i polityki socjalnej w latach 1991–1992, w latach 2002–2010 - prezydentem Łodzi. Jest członkiem Rady Polityki Pieniężnej kadencji 2016–2022.

PAP - Aneta Oksiuta

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum