Krakowskie Pogotowie Ratunkowe dostało 2,5 tys. pluszaków dla swoich pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2020 16:06

2,5 tys. pluszaków otrzymało we wtorek (21 stycznia) Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. Maskotki zebrane w akcji społecznej prowadzonej przez jeden ze sklepów mają być wsparciem dla dzieci, które trafiają do pogotowia.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe dostało 2,5 tys. pluszaków dla swoich pacjentów
Fot. materiały prasowe

- To nieoceniona pomoc. Dziecko, które trafia do karetki, jest przestraszone, często płacze. Dając mu maskotkę, zdobywamy jego zaufanie, mniej się boi - powiedział ratownik Paweł Łukasiewicz. Dodał, że przed laty pracownicy pogotowia sami przynosili pluszaki, aby zdobyć zaufanie małych pacjentów.

W karetce dzieci dostają maskotki bezzwrotnie. W ciągu siedmiu lat krakowskie pogotowie otrzymało blisko 20 tys. pluszaków zebranych w akcji prowadzonej przez szwedzki koncern.

Każdego roku krakowskie pogotowie przyjmuje ok. 5 tys. pacjentów poniżej 18 lat.

- Dzięki nagłośnieniu akcji dawania pluszaków zgłaszają się do nas także osoby indywidualne, ale też szkoły i przedszkola, które chcą przyjechać do pogotowia, aby przekazać zabawki dla dzieci - powiedziała we wtorek dziennikarzom dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Małgorzata Popławska.

750 maskotek zebranych przez szwedzkie przedsiębiorstwo trafiło także do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Beata Kołodziej (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum