Kraków: zbierali zakrętki, wymienią je na sprzęt dla dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2014 10:40

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w niedzielę (16 marca) w Krakowie-Balicach w akcji segregowania i pakowania zakrętek od napojów. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci.

Akcje "Zakrętki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie", po raz kolejny zorganizowała Fundacja Bez Tajemnic. Posegregowano 4 mln sztuk zakrętek; ciężarówka zawiozła je do fabryk recyklingowych.

Fundacja plastikowe zakrętki zbiera przez cały rok w szkołach, urzędach, przedsiębiorstwach. Oficjalnie współpracuje z ponad 600 podmiotami w kraju, a nieformalnie z kilkunastoma tysiącami instytucji i osobami indywidualnymi, które przywożą zakrętki bez uprzedniego zgłoszenia. Średnio co dwa miesiące organizowane jest wielkie, publiczne pakowanie i transporty. 

W ostatnich dwóch latach fundacja zorganizowała w Krakowie kilkanaście spotkań takich jak to niedzielne. Od 2012 r. uzyskała z ich sprzedaży 180 tys. zł. Dofinansowanie - po 10 tys. zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, głównie specjalistycznych wózków dziecięcych, otrzymało 18 podopiecznych fundacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum