Kraków: wystawa i darmowe badania na 60-lecie szpitala

Autor: Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2014 13:53

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Nowej Hucie obchodzi w tym roku 60-lecie działalności. Z tej okazji przygotowano okolicznościową wystawę, a także darmowe badania dla mieszkańców Nowej Huty.

Dyrektor szpitala dr Zbigniew Król poinformował, że w ramach obchodów 60-lecia zaplanowano wiele różnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest otwarta właśnie wystawa zdjęć szpitala na przestrzeni 60 lat, którą można oglądać w UMK na placu Wszystkich Świętych.

Kolejnym wydarzeniem będzie specjalna konferencja poświęca roli szpitala miejskiego - odbędzie się ona pod koniec października.

Oprócz tego przewidziano dwie akcje społeczne z darmowymi badaniami dla krakowian. Pierwsza skierowana jest do równolatków szpitala, mieszkańców Nowej Huty, którzy urodzili się w 1954 roku. Pierwsze 60 osób, które się zgłoszą, zostaną poddane badaniom biochemicznym surowicy krwi, pomiarom ciśnienia tętniczego krwi i badaniom antropometrycznym. Badania odbędą się na jesieni, a zgłaszać się do nich można przez cały wrzesień.

Drugą akcją będą objęte natomiast dzieci do lat 18, także z Nowej Huty. Tutaj przebadanych zostanie pierwszych 80 osób.

Szpital Żeromskiego liczy 599 łóżek. W roku 2013 przyjęto w nim ponad 136 tys. pacjentów. Na Szpitalny Odział Ratunkowy przyjęto ponad 42 tys. osób. Od momentu przejęcia szpitala przez miasto cały czas trwa w nim restrukturyzacja. W 2013 roku dług szpitala wynosił ponad 1,8 mln zł. Planuje się, że na koniec tego roku szpital będzie miał dodatni wynik finansowy w wysokości 73,9 tys. zł.

Więcej: www.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum