Kraków: wigilia dla seniorów w Szpitalu Uniwersyteckim

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2013 20:01

Barszcz czerwony, krokiety z kapustą i makowiec, a dla każdego pacjenta upominek w postaci wygodnej, antyalergicznej poduszki z łuskami z kaszy gryczanej - tak wyglądać będzie wigilia dla seniorów, którą 23 grudnia organizuje SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Kraków: wigilia dla seniorów w Szpitalu Uniwersyteckim

Do wspólnej wieczerzy zasiądą pacjenci oddziałów geriatrycznego i paliatywnego przy ul. Śniadeckich 10. Tym, którzy nie mogą się poruszać, świąteczny posiłek podany zostanie do łóżka.

- Dzięki postępowi medycyny żyjemy coraz dłużej. Z czasem także my potrzebować będziemy godnej opieki, a może także i pielęgnacji. Szacuje się, że w 2035 roku osoby po 65 roku życia stanowić będą aż 23 proc. polskiego społeczeństwa - mówi prof. dr hab. Med. Tomasz Grodzicki, ordynator Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, krajowy konsultant w dziedzinie geriatrii i doradca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w ubiegłym roku po raz pierwszy zagrała także dla seniorów.

Oprócz, prezentów i świątecznego poczęstunku, pacjenci otrzymają też jedną ogromną paczkę upominkową w postaci zapasu nowoczesnych i wygodnych w użyciu środków do pielęgnacji.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum